Aktuality: rozhovory

Rozhovory na NaNUK

FONENDOSKOPY PRO NESLYŠÍCÍ A NEDOSLÝCHAVÉ STUDENTY NEBO ZDRAVOTNÍKY
22. 4.
Díky neustálému vývoji v oblasti techniky se stává řada pracovních pomůcek dostupných i pro neslyšící a nedoslýchavé odborníky. Pozadu nezůstaly ani fonendoskopy. Zde je jejich přehled, součástí je i viderozhovor se studentkou 3. LF UK, která jeden takový fonendoskop používá.
JAK ZVLÁDNOUT ZKOUŠKOVÉ – rozhovor s psycholožkou Centra Carolina UK v ČZJ
19. 1.
Jak naplánovat zkouškové? Je stres normální? Jak s ním pracovat? Je lepší před zkouškou se jít pořádně vyspat, nebo využít noční čas k opakování? Na vaše dotazy odpovídá v ČZJ neslyšící psycholožka z Centra Carolina, PhDr. Marie Bendová. Videorozhovor (v ČZJ s titulky) najdete zde.

Rozhovory na jiných platformách

Rozhovory s oceněnou studentkou
13. 1.
V časopise Forum vyšel rozhovor se studentkou Kateřinou Holubovou, která získala cenu ministra školství. Na konci článku naleznete ještě jeden rozhovor, tentokrát v českém znakovém jazyce (titulky jsou ve videu). Odkaz zde.
ROZHOVOR S KRISTÝNOU ŠIMRALOVOU
28. 12.
Na UK Pointu vyšel rozhovor s Kristýnou Šimralovou, studentkou 2. ročníku Psychologie a 3. ročníku ČNES (dnes Jazyky a komunikace neslyšících) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, která se v dobách pandemie rozhodla šít roušky s okénky pro neslyšící. Číst dále
ROZHOVOR S NESLYŠÍCÍMI PHD. STUDENTKAMI Z FRANCIE, ANGLIE A ČR
5. 12.
Evropská unie neslyšících studentů (EDSU) připravuje streamovaný rozhovor se třemi neslyšícími studentkami ze třech různých zemí, které studují doktorandský program. Rozhovor proběhne v mezinárodním znakovém… Číst dále