DEEPL TRANSLATOR

Online překladač, který využívá tzv. „hluboké učení“ stejně jako Google nebo Microsoft překladač, čerpá ale z trochu jiného základu (Linguee). Kvalita jeho překladu je tak lepší než překlady od zmíněných velkých společností.


DeepL začínal s devíti jazyky. Dnes překládá z/do 25 jazyků a od března 2021 má v nabídce i češtinu.

Je zdarma a k dispozici je také aplikace do PC nebo do telefonu/tabletu. Můžete si v něm nechat přeložit nejen texty, ale i dokumenty.

Lze si také zakoupit placenou verzi, ve které můžete vkládat neomezený počet znaků pro překlad (ve free verzi je limit 5000 znaků, poté musíte text smazat a vložit další). Dále v ní můžete získat překlad dokumentu v původním formátování, nastavit si různé možnosti překladu. Placená verze také zaručuje větší bezpečnost vkládaných dokumentů.

Tipy

Pokud kliknete u přeloženého textu na jakékoli slovo, nabídne vám umělá inteligence další (a třeba i lepší) možnosti překladu.

Umělá inteligence má u všech překladačů největší zkušenosti s angličtinou. Pokud angličtinu ovládáte a potřebujete přeložit něco z jiného jazyka než z angličtiny (např. z němčiny atd.) a ani z překladu do češtiny není text příliš srozumitelný, zkuste text přeložit spíše do angličtiny (příp. potom z anglického překladu i do češtiny). Tyto překlady bývají kvalitnější.

Všechny programy, aplikace nebo technologie zmíněné na tomto webu jsou doporučovány na základě vlastních zkušeností. Webová stránka NaNUK nenavazuje žádnou placenou ani neplacenou spolupráci se společnostmi.