KOLIK JE U NÁS NESLYŠÍCÍCH A NEDOSLÝCHAVÝCH STUDENTŮ NA UK A JINÝCH UNIVERZITÁCH?

To nikdo přesně neví, protože ne všichni se jako studenti se specifickými potřebami evidují. Nevíme také o počtu neslyšících a nedoslýchavých studentů na soukromých VŠ. Rozhodně ale nejste sami.

Víme totiž, kolik je na veřejných VŠ studentů, kteří se evidovali. Do těchto statistik můžete nahlédnout na webu Asociace poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na VŠ (AP3SP).

Statistiky studentů pro akademický rok 2020/2021 shrnuje obrázek níže (čím větší kolečko, tím více studentů).

Počet neslyšících studentů na veřejných VŠ v ČR za akademický rok 2020/2021

Na webu AP3SP se můžete podívat i na to, jak to bylo třeba před 15 lety.

A co Univerzita Karlova?

Kolik neslyšících a nedoslýchavých studentů studovalo či studuje na jednotlivých fakultách na Univerzitě Karlově zjistíte na webu Ústavu jazyků a komunikace neslyšících (ÚJKN). Zde také naleznete další zajímavé informace, např. jaké služby se nejčastěji poskytují atd.