ZAPŮJČENÍ POMŮCEK, TECHNICKÁ PODPORA

Na univerzitě si také můžete půjčit diktafony, tablety, notebooky, FM systémy atd. Některé z pomůcek si lze půjčit od Centra Carolina, více (vč. seznamu pomůcek a kontaktu) zde: https://centrumcarolina.cuni.cz/CC-44.html. Některé z pomůcek i další pomůcky, které tu nebyly uvedeny (např. mikrofony, FM systémy, speciální fonendoskop atd.) může mít k zapůjčení vaše fakulta nebo se dají dokoupit. S tímto se obraťte na svou kontaktní osobu.

V některých posluchárnách na UK jsou instalovány indukční smyčky. Jsou to např. hlavní posluchárny na Filozofické fakultě UK nebo některé z velkých poslucháren na 3. lékařské fakultě UK (https://www.ukforum.cz/rubriky/studenti/7836-studentum-se-sluchovym-postizenim-pomaha-indukcni-smycka) atd.

Studenti-držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mohou zdarma využívat kopírovacích služeb v Informačním, poradenském a sociálním centru UK. Jedná se o kopírování (a tisk z PC) výhradně pro vlastní potřebu. 

S technikou obecně vám poradí Laboratoř výpočetní techniky na vaší fakultě (např. základní nastavení zapůjčeného notebooku atd.). Informace ohledně nastavení komunikační platformy pro online výuku s tlumočníkem/přepisovatelem, automatického titulkování atd. naleznete v odkazech níže.
Se specifickými věcmi například ohledně sdílení přepisu z telefonu do jiného zařízení, nastavení mikrofonů pro automatický přepis, propojení fonendoskopu ke sluchadlům se můžete obracet zde na NaNUK.