ZOOM SE PTÁ: chybí vám v něm něco, potřebovali byste něco jinak?

Zoom Logo Free PNG Image | PNG Arts

Před časem jste mi někteří – zejm. vyučující – psali, že je občas problém s tím, že nejdou zvětšovat okénka účastníků, pokud na ZOOMu něco sdílíte (např. prezentaci).

Okénka jsou bohužel tak malá, že bývá při sdílení pro neslyšícího vyučujícího problém sledovat tlumočníka, studenty, kteří komunikují v ČZJ. Není také možné pořizovat záznam z hodiny, na kterém by byla prezentace a vedle větší okno s tlumočníkem a okno s přednášejícím. Stejný problém nastává i u studentů, kteří mají např. vlastní prezentaci – nevidí potom dobře na tlumočníky, na spolužáky nebo na ústa vyučujícího. Změny velikosti okének jsou bohužel možné pouze u jednoho okénka. U dvou a více okének už pouze v případě, že nic nesdílíte a jen se díváte na sdílené.

Psala jsem do společnosti ZOOM, dlouho jsme to řešili a včera přišel mail, kde psali, že se to již řeší i na vyšších pozicích a pokud nebudou komplikace, vypadá to, že by v příštích aktualizacích mohla být změna.

Ptali se také, zda ještě něco jako neslyšící nebo nedoslýchaví studenti nebo vyučující UK nepotřebujeme.

Mě osobně nic dalšího nenapadá, chtěla jsem se zeptat vás – je něco ohledně „přístupnosti“, co byste potřebovali, co byste rádi v ZOOMu změnili? Pokud ano, můžete napsat do zprávy nebo na mail, já bych to shrnula a poslala. Nebo jim také můžete napsat sami – v AJ na tento mail: access@zoom.us.

(Původní příspěvek na FB i s komentáři: https://fb.watch/1Q8Voe-0Pc/)