Aktuality: komunikační platformy

Google Hangouts vs. Google Meet
19. 3.
„Jaký je rozdíl mezi Hangouts a Google Meet? Stojí za to přejít?“ Tato otázka se v poslední době na NaNUKu objevuje poměrně často. Zde je proto přehled základních (a pro neslyšící a nedoslýchavé studenty nebo pedagogy nejdůležitějších) rozdílů mezi oběma platformami.
ZOOM: zvětšování okének během sdílení + jedna důležitá informace
5. 3.
Měli jste také občas potíže s malými okénky účastníků, která nešla zvětšovat, když jste něco sdíleli? Pak je toto video pro vás!
Více zde.
Nová aktualizace ZOOMu – změna (pro vyučující)
1. 2.
V nové aktualizaci ZOOM (1. 2. 2021) došlo k několika drobným změnám. Nejdůležitější změna se týká vyučujících, kteří na začátku výuky neslyšícím studentům povolují funkci Multi-pin. Více informací najdete zde.
ZOOM novinka: zvednutí ruky přímo v „Reactions“
22. 12.
V nové aktualizaci plaftormy ZOOM (verze 5.4.7) se funkce „zvednutí ruky“ nachází nově v „reakcích“ (tlačítko „Reactions“ ve spodní liště).
Pro studenty tak bude mnohem jednodušší použít funkci zvednutí ruky, které… číst dále
ZOOM: přidání tlumočníka / přepisovatele do skupiny
6. 11.
ZOOM umožňuje rozdělení studentů do skupin. Je však potom potřeba do skupiny k neslyšícímu/nedoslýchavému studentovi přidat i jeho tlumočníka/přepisovatele. Návod zde.
ZOOM: Tlumočník na online výuce
5. 10.
Na web byly přidány tipy, jak nastavit ZOOM pro online výuku s tlumočníkem ČZJ. Zjistit více.
Nové možnosti ZOOMu
30. 9.
ZOOM se zaměřil na přístupnost „meetingů“ pro osoby se specifickými potřebami. Pro neslyšící a nedoslýchavé uživatele představil několik vylepšení. Zjistit více.